Академия Ерагон
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Академия Ерагон

Свят изпълнен с магии и вълшебства
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Герои на учениците
Сборен пункт EmptyВто Ное 15, 2011 5:05 pm by Рори-Деан Иванович Петров

» ¤Размяна на банери¤
Сборен пункт EmptyНед Юли 24, 2011 1:11 pm by Елена Салватор

» Ще ни липсвате!
Сборен пункт EmptyПет Юни 10, 2011 8:30 am by Джейн Смит

» Класната стая
Сборен пункт EmptyЧет Юни 09, 2011 9:08 pm by Ана Блейк

» Таблото за съобщения
Сборен пункт EmptyСря Юни 08, 2011 6:08 pm by Джейн Смит

» Сенчестата полянка
Сборен пункт EmptyНед Юни 05, 2011 12:01 pm by Корийн Фенел

» Из коридорите
Сборен пункт EmptyСъб Юни 04, 2011 7:53 pm by Джейн Смит

» Някой с мен???
Сборен пункт EmptyСъб Юни 04, 2011 6:50 pm by Джейн Смит

» Самотен съм!
Сборен пункт EmptyСъб Юни 04, 2011 6:24 pm by Завиер Девъру

Top posters
Стейси Стюарт
Сборен пункт I_vote_lcapСборен пункт I_voting_barСборен пункт I_vote_rcap 
Виктория Арчибалд
Сборен пункт I_vote_lcapСборен пункт I_voting_barСборен пункт I_vote_rcap 
Ранрот Лорворо
Сборен пункт I_vote_lcapСборен пункт I_voting_barСборен пункт I_vote_rcap 
Джейн Смит
Сборен пункт I_vote_lcapСборен пункт I_voting_barСборен пункт I_vote_rcap 
Елена Салватор
Сборен пункт I_vote_lcapСборен пункт I_voting_barСборен пункт I_vote_rcap 
Ана Блейк
Сборен пункт I_vote_lcapСборен пункт I_voting_barСборен пункт I_vote_rcap 
Аналейн Стивънс
Сборен пункт I_vote_lcapСборен пункт I_voting_barСборен пункт I_vote_rcap 
Стивън О'Конър
Сборен пункт I_vote_lcapСборен пункт I_voting_barСборен пункт I_vote_rcap 
Алиса Халиуел
Сборен пункт I_vote_lcapСборен пункт I_voting_barСборен пункт I_vote_rcap 
Алекс Колинс
Сборен пункт I_vote_lcapСборен пункт I_voting_barСборен пункт I_vote_rcap 

 

 Сборен пункт

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Стивън О'Конър
Преподавател
Преподавател
Стивън О'Конър


Брой мнения : 97
Join date : 17.05.2011

Сборен пункт Empty
ПисанеЗаглавие: Сборен пункт   Сборен пункт EmptyСъб Май 21, 2011 7:06 pm

Сборен пункт M-680088

Тук се провеждат часовете по Грижа за магически създания.
Върнете се в началото Go down
Стивън О'Конър
Преподавател
Преподавател
Стивън О'Конър


Брой мнения : 97
Join date : 17.05.2011

Сборен пункт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сборен пункт   Сборен пункт EmptyПон Май 30, 2011 3:21 pm

-Здравейте!Днешната тема е Кентавърът.-заговорих.
-Кентаврите в древногръцката митология са полухора-полуконе. Според Омир са старо планинско тесалийско племе с огромна сила и сурови нрави, олицетворение на страшната мощ на спускащите се от високо планински води. Обитават трудно достъпни планини и непроходими гори. Едва след Омир са изобразявани като полухора-полуконе. Имат глава и торс на човек, но тяло на кон. Повечето са деца на Иксион и Нефела. Кентаврите живеели в гората Пелион и воювали със своите съседи лапитите. Първопричина за войната бил опитът им да отвлекат в деня на сватбата ѝ с царя на лапитите — Хиподамия. Младоженецът бил също син на Иксион. Войната между братовчедите — кентаври и лапити е изобразена на един от барелефите на Партенона. Също както титаномахията (битката между Титаните и Олимпийските богове), така и битката между кентаврите и лапитите е битка между цивилизацията и варварството.
Кентаврите били известни със своя буен нрав, невъздържаност и негостоприемство. Подчинявали са се на животинските си страсти. Най-известните в митологията кентаври - изключение от тази обща характеристика — са Хирон и Фол — приятели на Херкулес. Прочути са със своята мъдрост и доброта. Кентавърът Хирон е син на Хронос и една от океанидите. След като е ранен по невнимание от Херкулес и изпитва ужасни болки от раната, той отстъпва безсмъртието си на Прометей. Понякога в митовете, кентаврите са представени като учители на някои от древногръцките герои като Язон (негов учител е именно Хирон) и Ахил. Друг от кентаврите, Нес, в спор за Деянира е убит от Херкулес, а после самия Херкулес умира, защото облича дреха, подарък за съпругата си от същия кентавър.Следващият час ще видите това удивително създание на живо.Домашното ви е да направите обща характеристика на кентавъра.И за следващия час помислете как бихте могли да спечелите доверието на един кентавър.Свободни сте.

ПП:Оценката ви ще бъде средноаритметична от РПто ви в този час ,домашното и РПто в следващия час по практика.
Върнете се в началото Go down
Стейси Стюарт
Ангел
Ангел
Стейси Стюарт


Брой мнения : 265
Join date : 22.05.2011

Информация на героя
Опит:
Сборен пункт Left_bar_bleue0/0Сборен пункт Empty_bar_bleue  (0/0)
Ниво:

Сборен пункт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сборен пункт   Сборен пункт EmptyВто Май 31, 2011 4:42 pm

Имах Грижа за магическите създания затова се отправих към мястото, на което щеше да се проведе часът. Не след дълго вече бях там и зачаках учителят да дойде. Когато дойде той каза, че днесшната тема ще са Кентаврите. Звучеше страшно интересно да уча за нещо, за което съм учила преди години в гръцката митология и винаги съм си мислела, че не съществува. Като цяло всичко звучеше страшно интересно. Определено този час ми харесваше страшно много. Учителят разказа историята на кентаврите, като накрая добави, че другия път ще видим такова създание на живо.
Питах се дали това е възможно, звучеше съвсем нереално като се замисля. Но пък кой е казал, че има нещо което няма никакъв шанс да не ти се случи в живота, запитах се аз. Не след дълго учителят ни съобщи и домашното, но аз не разбрах напълно какво трябва да правя, затова попитах:
- Ивинете господин О'Конър, какво имате предвид като казвате, че трябва да направим обща характеристика на кентаврите?- попитах аз и се усмихнах притеснено.
Върнете се в началото Go down
Стивън О'Конър
Преподавател
Преподавател
Стивън О'Конър


Брой мнения : 97
Join date : 17.05.2011

Сборен пункт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сборен пункт   Сборен пункт EmptyВто Май 31, 2011 6:09 pm

Тъкмо се канех да излизам ,когато чух въпроса на Стейси.
-Ами ,обща характеристика ще рече да опишеш всичко ,което научи в този час за кентаврите:къде са живеели ,какъв е характерът им и какво като представляват.
Върнете се в началото Go down
Джейн Смит

Джейн Смит


Брой мнения : 215
Join date : 25.05.2011
Age : 30
Местожителство : град Хасково

Сборен пункт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сборен пункт   Сборен пункт EmptyСря Юни 01, 2011 2:24 pm

Имах Грижа за магическите създания затова се отправих към двора тичешком .. днес определено ми вървеше само на тичане.Откакто се разделих с Дилън от Огледалната пещера все тичам.Първо тичах към стаята си,за да сваля мокрите си дрехи,да се изкъпя и да се преоблека,а след това и за часа по Билкология и ето,че и за часа по Грижа за магическите създани отново тичах,но свава на Бога стигнах на време както и по билкология малко преди преподавателя.Обожавах гръцката митология и като чух,че ще изучаваме нещо свързано с нея веднага ми стана интересно.Днес щяхме да учим за Кентаврите.Като цяло часът беше страшно интересен и учителят обеща,че следващия път ще видим кентавър на живо,което още повечезасили интереса ми към предмета.Оффф и тук имахме домашно леле ужас този учител явно мислеше да ни засипва с домашни по всичките си предмети.Надявах се да успея да смогна да ги пиша,защото все пак нямах намерение да стоя в стаята като първокласник и да пиша домашни все пак трябваше и да се забавлявам.И така за следващия път имах да пиша за общата характеристика на кентаврите.Надявах се,че ще напиша добра домашна,защото предмета ми беше интересен и с удоволствие щях да напиша домашните които ни даде господин О`Конър.И така това ми беше последния час,затова се отправих към стаята си,за да си почина и подготвя домашните.
Върнете се в началото Go down
Стивън О'Конър
Преподавател
Преподавател
Стивън О'Конър


Брой мнения : 97
Join date : 17.05.2011

Сборен пункт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сборен пункт   Сборен пункт EmptyСря Юни 01, 2011 7:54 pm

Та ето ,че дойде и време за практическия час за тази седмица.Бях обещал на учениците да им покажа кентавър.И като добър преподавател ще спазя това свое обещание.
-Здравейте ученици!Вижте кой дойде специално за този час.
Сборен пункт Centaur
-Това е мой много добър приятел и военачалник на местното кентавърско племе Кейтон.Казва се Аполос и по моя молба днес ще присъства в нашия час ,за да можете по-добре да опознаете същността на неговия вид.
Аполос пристъпи напред.Поклони им се и застина така.
-О ,да! Ученици ,кентаврите са доблестни създания и държат на добрия етикет.Така ,че в знак на уважение Вие също трябва да се поклоните-В противен случай ще оставите на Аполос много лошо впечатление за Вас.И повярвайте ми ,не бихте искали да правите лошо впечатление на кентавър.
След като всички се поклониха на Аполос ,аз продължих.
-Ако се спомняте ,миналия час ви поставих задача - да помислите как бихте могли да спечелите доверието на кентавър.Надявам се да сте се подготвили.Хайде сега един по един ми покажете как ще спечелите доверието на Аполос.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Сборен пункт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сборен пункт   Сборен пункт Empty

Върнете се в началото Go down
 
Сборен пункт
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Академия Ерагон :: Академията :: Двора :: Грижа за магическите създания-
Идете на: